Felles treninger utgår

Etter de siste restriksjonene som kom i går, ser vi oss nødt til å avlyse alt av treninger og aktiviteter intil videre.
Utdrag :
Regjeringen anbefaler å utsette eller avlyse gjennomføring av arrangementer tilknyttet organiserte idretts- og fritidsaktiviteter på tvers av ulike grupper, både ute og inne. Regjeringen anbefaler å utsette eller avlyse organiserte idretts- og fritidsaktiviteter for voksne som foregår innendørs. Voksne kan trene eller ha andre organiserte fritidsaktiviteter utendørs, men det er anbefalt å være maks 20 personer og holde meteren.

Styret har i forhold til de nye retningslinjene for smittevern ,besluttet at felles innendørs trening utgår. Unntaket er de, som allerede har abonnement og trener regelmessig sammen. Disse kan regnes som nærkontakter til hverandre. Det forutsettes da at dørhandtak, wc, osv. desinfiseres ved kontakt/bruk. Dette gjelder også klubbens utstyr ved kontakt berøring, slik som kjegler, stolrygger osv. Det er mulig å ha felles trening ved klubbens bane om retningslinjer blir fulgt for avstand og desinfeksjon. I denne perioden vil dessverre ,drop in timer kun være tilgjengelig for max 2 personer om gangen.