Innendørs trening annenhver dag

Siden det er en del tilfeller av kennelhoste i området er innendørs trening,kun åpent annenhver dag i 10 dager.

Smitte lever et døgn i annet miljø,derfor ser vi mulighet til å ha åpent annenhver dag Tilatt med max. 3 hunder av gangen og det må være de samme hundene i lag på hver trening. (Som en kohort) Det er ikke tillatt med løs springing i lokalet.

Det betyr at alle felles treninger foregår på klubbens bane utendørs.

Styret.

  • Mistenker du at din hund kan være smittet skal den holdes vekk fra andre hunder under inkubasjonstiden (inntil 10 dager), da den kan smitte andre også før den får symptomer selv.
  • Vis generell forsiktighet ved å ikke dele vannskåler og ved å bruke eget teppe i fellesbur. Unngå unødvendig hilsing mellom hunder.
  • Dersom hunden din viser symptomer på kennelhoste skal den holdes vekk fra andre hunder under hele sykdomsperioden (så lenge den viser symptomer. Vanligvis 1-3 uker) og i en hel uke etter den har blitt fullstendig symptomfri.
  • Sørg for å følge anbefalt vaksinasjonsprogram slik at din hund til enhver tid er best mulig beskyttet.