Valpekurs 2-4 Desember

Kurset holdes fra Fredag 02.12 til Søndag 04.12

Valpekurs med Nordog, Instruktør er Benedicte Forsaa

Få en god start med valpen din. Å legge grunnlaget fra starten av er den beste investeringen du kan gjøre sammen med din hund. Tidlig trening og sosialisering med andre hunder og mennesker er en forutsetning for å få en harmonisk hund. Målet med valpekurset er at valpen skal lære seg grunnleggende ferdigheter med positive, belønningsbaserte metoder.

Vi ønsker å gi deg som hundeeier tilstrekkelig med verktøy som vil gjøre det enklere å veilede din valp til ett sunt og trygt hundeliv.

Kurset passer for alle uansett hvilken forkunnskap du har om hund. Hvis det er flere familiemedlem som vil være med på kurset kan de det uten ekstra kostnader. Dette må avtales på forhånd, og kan skrives i påmeldingen. Dette kurset passer for valper i aldersgruppa 10 uker til 6 måneder. Det er plass til 8 ekvipasjer.

Benedicte Forsaa er utdannet instruktør hos Forsvarets hundeskole og Norsk kennel Klub (NKK). Hun er i dag hundefører i Forsvaret og tjenestegjør med Malinoisen Tyr samt trener opp rekrutten Zet. Hun har jobbet på dyreklinikk i 10 år med spesiell interesse for ernæring og problematferd hos hund. Benedicte bruker positive treningsmetoder, og tilpasser metoder og trening til hver enkel ekvipasje/individ.

Pris 2500,- for klubbens medlemmer, 3000,- for ikke-medlemmer. Det er selvfølgelig mulig å melde seg inn før kurset, om du ikke allerede er medlem.

 

Kurset holdes i SHK sitt innendørslokale.

  • Fredag – Teori kl 18:00. Varer ca 2 – 2,5 timer
  • Lørdag/Søndag – Starter kl 10:00, ferdig ca 14:00

På kurset må dere ha med:

  • Langline
  • Godbiter
  • Halsbånd
  • vanlig bånd

påmelding må inneholde

  • Navn
  • kontaktinformasjon
  • Navn og alder på valp
  • Noen ord om deg og valpen

Sendes til Senja@klubb.nkk.no

Jeg har forstått, og godtar at påmeldingen er økonomisk bindende!

Ved å melde på  bekrefter jeg at jeg deltar på kurset på eget ansvar, og at jeg selv er ansvarlig for skader jeg eller min hund måtte forårsake.