Unghundkurs 2-4 Desember

Kurset holdes fra Fredag 02.12 til Søndag 04.12

 

Unghundkurs med Nordog, instruktør er Benedicte Forsaa.

 

Har du en tenåring i hus? Dette kurset passer for hunder over 6 med. Målet for kurset er å videreutvikle øvelsene fra valpekurset og legge til rette der hunden er i utvikling. Vi ønsker at hunden skal utvikle seg i riktig retning, og vil hjelpe deg på veien til en harmonisk hund.

 

Hvis det er flere familiemedlemmer som vil være med på kurset kan de det uten ekstra kostnader. Dette må avtales på forhånd, og kan skrives i påmeldingen. Det er plass til 8 ekvipasjer på dette kurset.

 

Benedicte Forsaa er utdannet instruktør hos Forsvarets hundeskole og Norsk kennel klubb (NKK). Hun er i dag hundefører i Forsvaret og tjenestegjør med Malinoisen Tyr samt trener opp rekrutten Zet. Hun har jobbet på dyreklinikk i 10 år med spesiell interesse for ernæring og problemadferd hos hund. Benedicte bruker positive treningsmetoder, og tilpasser metoder og trening til hver enkelt ekvipasje/individ.

 

Pris er 2500,- for klubbens medlemmer, 3000,- for ikke-medlemmer. Det er selvfølgelig mulig å melde seg inn før kurset, om du ikke allerede er medlem.

 

Kurset holdes i SHK sitt innendørslokale.

  • Fredag – Teori kl 18:00. Varer ca 2 – 2,5 timer
  • Lørdag/Søndag – Starter kl 15:00, ferdig ca 19:00

På kurset må dere ha med:

  • Langline
  • Godbiter
  • Halsbånd
  • vanlig bånd

Påmelding må inneholde

  • Navn
  • Kontaktinformasjon
  • navn og alder på hund
  • noen ord om deg og hunden

Sendes til Senja@klubb.nkk.no

Jeg har forstått, og godtar at påmeldingen er økonomisk bindende!

Ved å melde på  bekrefter jeg at jeg deltar på kurset på eget ansvar, og at jeg selv er ansvarlig for skader jeg eller min hund måtte forårsake.