Kurs: "Veien til lydighets ringen"-Ingen ledige plasser

Ingen ledige plasser!
Kunne du tenke deg å lære deg hundesport eller har du rett og slett lyst å bli med i et trenings miljø?  Da må du lese dette.
333936_10150277305726471_529676470_8150191_2959137_oAnsvarlige: Eva-Liz, Oddvar,og Connie
Hjelpe instruktør:Lena
Kurset er for de som har et ønske om å trene lydighet/bruks lydighet, målrettet mot konkurranse , eller har debutert. Men føler  behov for litt “dra hjelp”. Kurset vil være en introduksjon til konkurranse lydighet, der vi i ulik grad vil trene på alle øvelsene  mot klasse 1 og videre oppover  i lydighetsprogrammet. Målet er at deltakerne skal lære mer om konkurranse lydighet og hvordan man trener på de ulike øvelsene, slik som ulike belønnings metoder og ikke minst at hunden skal synes at treningen er gøy.
De som er medlem i Senja Hundeklubb vil bli prioritert plass på kurset. Da vi ser dette mer som en trenings gruppe enn et kurs. Vi ønsker å nå de, som av og til har tenkt at det kunne være gøy å få til noe med hunden sin:) Eller har tenkt at dette er for vanskelig…….Vi  har et ønske om å rekrutere flere ekvipasjer til hundesport,så en del av målsettingen med kurset/trenings gruppen er at dere skal bli en del av vår egen trenings gruppe. Vi blir å ha trening av egne hunder  etter hver kurs bolk og da er dere hjertelig velkomne til å være til stede i lag med oss.
Tidspunkt:
Lørdag 4 oktober klokken. 13.00-14.30
Søndag 12 oktober klokken. 11.00-12.30
Søndag 19  oktober klokken. 11.00-12.30
Søndag 26 oktober klokken. 11.00-12.30
Senere datoer avtaler vi i lag.
Vi vil tilby egne treninger utover høsten/vinteren slik at vi kan fortsette å trene sammen. 
Kursavgift: Medlemmer: 1200.- Ikke medlem: 1500.-
Du får bekreftelse på mail..
For at påmeldingen skal være gyldig må kursavgiften være innbetalt på konto-nr. 4776 16 56763
Det er kun 6 plasser med hund, så her gjelder det å være rask!
Påmeldingen er økonomisk bindende og kursavgiften må derfor være innbetalt til klubbens konto innen oppstart, for å oppnå plass på kurset. Påmelding på skjemaet under eller pr epost til; eva-liz@soltrollet.com Trenger da opplysning om ditt navn, erfaring fra hunde trening, hundens navn og alder, rase på hund (også blanding).
Instruktør og deltakerne setter sammen opp mål for kurset.
Eks. Debutere i lydighetsringen eller  bygge på allerede innlærte momenter. Kurset vil gå over en lengre periode,
slik at en kan trene på øvelsene over tid. Egentrening mellom kursdagene er nødvendig. Målet er at ekvipasjene skal bli en del av  klubbens treningsgruppe:)
[si-contact-form form=’5′]
For alle kurs/treninger:
– Luft hunden før bruk av banen. Bruk den sorte posen.
– Ta hensyn til de rundt deg.
– Banen er kun for trening,ikke slipp. (Slipp kan gjøres etter avtale.)
– Røyking skjer utenfor banen,og sneiper skal ikke på bakken.
– Alle er med å rydder av og på utstyr.

Legg inn en kommentar