Nybegynner- og viderekomnekurs i rallylydighet

Sett av helga 12.-14. oktober! Da får vi besøk av Roger og Hege Fredriksen fra Narvik. De holder rallykurs for oss, og med to instruktører kan vi dele det opp i én gruppe for nybegynnere, og én gruppe for litt viderekomne 🙂 
Nybegynnerkurs passer for de som har lyst til å lære en ny hundesport, uansett om de ønsker å konkurrere, eller bruke rally til å aktivisere hunden i hverdagen 🙂 Ingen forkunnskaper er nødvendig! Kurset passer alle typer hunder og førere.
Videregående kurs passer for de som har deltatt på et nybegynnerkurs, og ønsker å lære mer om skiltene oppover i klassene. Mer om regelverket og konkurranse 🙂
En liten presentasjon fra Roger og Hege selv:
Vi er instruktører og dommere i rallylydighet, godkjent gjennom NKK og NRL. Begge trener og konkurrerer vi i rally, samt i andre hundesporter. Vi trener og instruerer med belønningstrening 🙂 Dvs kun positive treningsmetoder. Vi ønsker at trening og konkurrering skal være gøy for både fører og hunden 🙂
Litt om kurset:
Fredag kveld blir det teori uten hund, ca 2 timer
Lørdag (10-16) og søndag (10-14) blir det praktisk læring. 
Max 6 deltakere på hvert kurs/gruppe! Alt vil foregå på klubbens område på Finnfjordeidet. Pris 1600,- for klubbens medlemmer, og 1900,- for ikke-medlemmer. Og det er selvsagt mulig å melde seg inn før kurset om du ikke er medlem allerede 😉
Påmelding sendes på mail til lena.martinsen@hotmail.com. Skriv litt om deg selv og hunden, og om du ønsker å delta på nybegynner eller videregående kurs. Påmelding er økonomisk bindende! Påmeldingsfrist 28. september.
Lyst til å vite mer om rally? http://www.rally-lydighet.com/ 

Legg inn en kommentar